Náš příběh a
proč e STYLE s.r.o. dělá to, co dělá

Potřebujeme se spojit s našimi klienty nejen na mentální a rozumové úrovni, ale také na emoční a vztahové úrovni, potřebujeme říct, kdo jsme, čemu věříme, jaké jsou naše vize, názory a myšlenky. Skrz tento obsah chceme otevřít srdce a v budoucnu i peněženku našich klientů.

Vy se ptáte, my Vám po pravdě odpovídáme.

 • Proč podnikáte, s jakým záměrem, jaký přínos přinášíte. Baví nás pomoc zákazníkům
 • Kdo jste, kde jste začali a co jste si po cestě uvědomili. Začali jsme od nuly a poznali, že mn0ho lidí nemá zájem
 • Na co jste se už nemohli dále dívat a tak jste založili firmu. Na to jak se hospodařilo ve větších podnicích
 • Co děláte jinak, v čem jste unikátní a jedineční. Jsme v něčem jedineční, ale moc se o nás neví
 • Jaké je teď vaše vidění světa. Nechtějte to raději vědět
 • Existuje nějaké před a po. Existuje jak pro koho pro koncové spotřebitele markety
  Co teď vidíte jinak než dříve a měl by to klient vědět. Už jsem je upozorňoval a budu nadále
 • V čem především jste klientům užiteční. Kvalita a cena
 • A jaký vám to vše dává smysl. Smysl to dává, ale zájem je malý
 • Jaké je vaše motto a poslání. Zákaznická cesta
 • Co byste teď všem lidem vzkázali. Radši ne, to by mne někteří  neradi slyšeli

 

Naše poslání

Doporučujeme, prodáváme spodní i vrchní ošacení, prádlo bavlněné, elastické, termoregulační. Zákazníkum přinášíme odlišnosti v cenách, kvalitě, provedení, a ochranu zdraví, eleganci, krásu, přitažlivost, jedinečnost a finanční úspory. Dnes i zahajujeme i prodej nanoproduktů jako perspektivu ve 21. století.

Příběh

Absolvováním Průmyslové školy textilní začala moje teoretická a praktická činnost v textilním průmyslu. Pracoval jsem v různých podnicích a prošel jsem řadou technických i manažerských funkcí a získal odborné zkušenosti. Díky svému vyššímu vzdělání, jsem prošel i jinými funkcemi a získal další znalosti související s textilním průmyslem. V roce 2008 jsem se rozloučil se zaměstnaneckým poměrem a založil jsem vlastní společnost e STYLE s.r.o., s činností dovoz, prodej, internetový prodej  v tuzemsku, ï zahraničí . Díky své vytrvalosti, dravosti a zkušenosti jsem se vklínil do řady podobných podnikatelů. Později za pomoci dalších 2 pracovníků se stejnými zkušenostmi a textilní odborností, provozuje firmu již osmý rok.

 

Předmět podnikání a něco o zboží

Podnikatelské licence máme pro zprostředkování, velkoobchod, internetový prodej.

Spodní bavlněné prádlo dovážené výhradně z EU, je vyrobeno z nejvyšší kvality česané bavlny, pletené ve vazbách 1:1 a 2:2 s jemnou i výraznou strukturou, velmi příjemné na omak, má vyšší roztažnost a hotové výrobky z výroby počítají s tolerancí rozměrů až 6 %. Každý výrobek z čisté bavlny se srazí, proto ta tolerance. Váha úpletu v g/m2 má velký vliv na kvalitu a srážlivost, proto držíme gramáž na 170 g/m2 a 200 g/m2, zatímco konkurence drží gramáž na cca 140 g/m2 a řeší tím úspory výrobních nákladů, ale cenu pro spotřebitele drží na vyšších cenách než jsem začínal s byznysem. Ještě zkušenost s praním zboží: bílé i barevné prádlo stačí prát v pračce při teplotě 30 st. C, více zašpiněné do 60 st. C, a "zaprasené" bílé i při 90 st. C, což je extrém. Dobrá zkušenost je i sušení po vyprání: rozvěsíme vždy jej na sňůry průkrčníkem (ramínkami) dolů a spodek produktu zakolíčkujeme 2-3 kolíčky na šňůře a necháme doschnout. Pak stačí jen prádlo vyhladit rukou složit bez žehlení.

V čem jsme jedineční a odlišní: vyšší kvalita, vyšší gramáž, nižší ceny, vyšší a stejná bělost úpletu i vsadek, prádlo je bezešvé, nemá postranní švy, prádlo má další i stálý inovační potenciál.

Spodní prádlo elastické dovážené výhradně  z EU - je vyrobeno z česané bavlny a elastanu v poměru 94% bavlna, 6% elastan, pletenina má vazbu jednolíc "single jersey" s vyšší gramáží 180 g/m2. Prádlo je trvanlivé, topy se dají nosit i jako vrchní ošacení, jste v nich elagantní, přitažliví a stálý rozsah 6 barev toto podporuje.

V čem jsme jedineční a odlišní: nižších ceny, vyšší gramáž i kvalita, vyšší barevností v počtu 6 barev. U stahovacího prádla, které velmi rádi nosí ženy pro hubnutí (formují tělo do krásy) a naše zkušenost je nošení v plesové sezoně a při různých oslavách, konferencích a manažerských jednáních.

Termoregulační prádlo  se specielními ochrannými účinky. Je vyrobené ze 100% polyesteru - nejlépe přenáší pot z těla-, je to český výrobek. Výrobce, díky i naší spolupráci, velmi chytře, využil specielního kanálkového profilu vlákna a snížil gramáž na 125 až 155 g/m2. Tím zachoval stejné vlastnosti jako jsou u dražších, vyšších gramáží, ale povedlo se i snížit cenu. Profil vlákna zajišťuje rychlý odvod vlhkosti (potu) z těla a přenáší ji směrem od kůže do dalších vrstev látky (v chadnějším počasí) nebo do ovzduší (při teplém počasí). Tato termoregulační schopnost prádla udržuje teplotu těla a poskytne Vám pocit sucha, příjemného chladu a komfortu při nošení.

Co to pro Vás znamená a co Vám to přinese: Nenáročné ošetřování, po vyprání rychle uschne, udržuje si formu i tvar bez žehlení i při častém praní (praní bez aviváže!), musí přiléhat na tělo a při tom je lehké, jemné, elastické, prodyšné s pocitem druhé kůže na těle, dále i dobré užitné vlastnosti, a kvalitu za velmi rozumné ceny. Ano, tento výrobek i chrání při výkonech, vaše zdraví a vytváří tak ochranu těla z přehřátí.

Někteří lidé, pravda, jsou alergičtí na nošení umělých vláken a i na cenu, proto výrobci se snaží vyrábět prádlo s podílem, umělé vlákno do 50% a bavlna do 50%, říkají tomu termoprádlo, ale vlastnosti a schopnost původního termoprádla ze 100% polyesteru to vůbec nemá. Jak známo když se zpotíme tak bavlna vlhkost téměř nepřenáší ( studí nepříjemně na těle) a co ti alergici a odpůrci nošení umělých vlákem, zřejmě jim tato "50 % -tní umělina" nevadí a při přehřátí těla při vyšších výkonech jim stačí víra, že se to nazývá termo.

Punčochové zboží jako doplněk. Nechceme kopírovat konkurenci, ale jít do mezery na trhu se zbožím luxusnějším, z materiálů mikrovlákno, vyšší podíl elastanu, akrylu a větším rozsahem 20-40-60-80-100-200 den (denier), čím vyšší tím silnější vlákno. Zboží je dováženo z Polska od firmy, která zásadně dodává do všech západních států Evropské unie, pro vysokou kvalitu a spolehlivost.

Jedinečným výrobkem byl druh zimních punčochových kalhot Winter Queen,50/80 Den, mikrovlákno, vzorované, se zateplením chodidel. Je to, ze zkušenosti žen, i " trvanlivější" výrobek, z pohledu, že ostatní punčochové zboží je vyráběno z velmi jemných vláken. Byla to první inovace, bohužel neměla úspěch.

 

Jak získávat a přesvědčovat zákazníky

Na startu podnikání jsem neměl žádné zákazníky. Měl jsem jen svůj záměr, svoje zkušenosti a vědomosti, rady a znalosti od svých vzorů- marketingových expertů, pana Řehulky a dalších tuzemských i zahraničních expertů a přátel, velmi výborného grafika a jeho grafický záměr, pár tisíců na založení firmy, zásoby a rozjezd firmy , co nabídnout a hlavně chuť a čas dostat firmu na slušnou úroveň. Budoucí zákazníky, jsem získával z internetu, z veřejných poptávek, výběrových řízení, komunikoval , jezdil, navštěvoval, předváděl, nabízel, přesvědčoval, dával vzorky a hlavně jsem měl jedinečné výhody co konkurence neměla. Ano dělal jsem i chyby, řada zákazníků mi řekla, že prodávám kvalitní zboží za nízké ceny a řada zákazníků nepochopila, že se snažím jim pomoci jak kvalitním zbožím, nízkými cenami a stabilitou dodávek. Ano setkal jsem se i s nedůvěrou i pomluvami, ale nikdy jsem se nesnažil kopírovat konkurenci, ale být v něčem jiný než ostatní. Bylo to náročné a těžké. Podobná situace byla u hledání mých stálých dodavatelů, ale tento krok jsem musel provést před tím, než jsem zahájil získávání zákazníků.

Něco málo k hodnocení historie, omylů, chyb, zklamání, úspěchů?!

Rok 2013 beru za 100% úspěch v dosažených tržbách. Potom v roce 2008 jsem dosáhl 40% z roku 2013 (a dále pak stejným způsobem), 2009 50%, 2010 94%, 2011 100%, 2012 90% a v roce 2013 100%, ten jsem vzal za základ vývoje tržeb. Co se dělo v těchto obdobích? Roky 2008-2010 byl normální vývoj, plnil se záměr pomáhat zákazníkům. Rok 2011 začalo se na burze spekulovat s cenou a nedostatkem bavlny, ceny enormně stoupaly nejen u dodavatelů, výrobců i prodejců. My jsme ceny nezvyšovali a to byla chyba našeho záměru, ekonomika byla ztrátová, zákazníci dost neocenili naši pomoc v cenách a kvalitě. Rok 2012-2013 jsme začali ceny zvyšovat, ale stejně zůstaly pod konkurencí a my jsme znova zaznamenali pokles díky krizi. Rok 2013- jsme znova zvyšovali ceny na úroveň konkurence, pokles jsme vyrovnali. Naše poučení?, byli jsme zklamaní nízkou odezvou na naši pomoc, vírou ve vládní politiku a kurzovou politiku ČNB.

Rok 2013 byl pro nás zlomem a změnou ve strategickém myšlení a pro další roky pozměnit náš záměr. Věnovali jsme se větší komunikaci se zákazníky telefonem, mailem , webovými stránkami, eshopem, akcemi, ocenili a přebrali jsme, přímo zůčastněni na přednáškách Email Academy Premium Davida Kirše, jeho novou filozofii info-marketingu a jeho nástroje a začali jsme ji transformovat a přizpůsobovat našim podmínkám podnikání.

 

K naplnění našeho poslání k zákazníkům musíme znát jejich problémy a trápení !

Koneční spotřebitelé - mají největší příležitosti si vybrat v jakém typu distribučního systému budou nakupovat a pokud se jedná o maloobchod jednoznačně vítězí hyper-supermarkety, discounty, obchodní centra, domy, paláce, eshopy. Avšak přes jejich úspěšnost zde působí některé negativní problémy o kterých spotřebitelé neví, nebo se o nich moc nemluví, nepíše. Jsou to: negativní vliv barevného zboží na zdraví spotřebitelů, "nízká cena" zboží vyvažuje požadavek na vyšší kvalitu, použití zdraví nebezpečných ochranných látek proti plísním při lodním transportu, obměna sortimentu, nebo prodávání modních hitů trvá minimálně 3-4 měsíce než se objeví v prodeji.

Malé městské a venkovní maloobchodní prodejny - jejich problémy a trápení jsou tyto: silná a dravá konkurence cenou, prodejní plochou, sortimentem běžného spotřebního zboží, nemají zákazníky, nikdo k nim nechodí nakupovat, potřebovali by " autobus " kupujících zákazníků, nemají čas ani zájem o nabídku akcí, slev, dárků, bonusů, máme nakoupené zboží z loňska, chodí k nám "hafo" dealerů, nemáme zájem o jiné, už jsme si nakoupili, nečtou e-maily s nabídkami, nemají na to čas, nemají peníze na aktualizaci aranžerské reklamy ve výlohách, městký úřad s nimi nespolupracuje a zpoplatní jim i stojanovou reklamu na chodnících, nebo info o nabídkách v regionálních novinách, rozhlase, mnohdy nemají peníze na zaplacení faktur, zpožďují platby, nedělají akce slevové, které jim jsou nabízeny, někteří jsou vystresovaní a zavírají prodejny.

Velkoobchody a importeři - zde se objevují nejvíce problémy se získáváním peněz od maloobchodů a s placením dodavatelům, problém jak se dostat do marketů jako dodavatelé.

Jako omluvu dodáváme, že to není 100%  hodnocení, a že známe  MO i VO, které tyto problémy nemají a daří se jim což je potěšitelné a chvályhodné. Zapoměl jsem, že i tyto problémy byly a jsou způsobeny vládní a bankovní obchodní politikou. To zatím bez komentáře.

 

Nová strategie - Zákazníkova cesta = vědět, věřit, prodat, doporučit.

STRATEGIE vyjadřuje co musíme udělat pro získání zákazníka, podle nové formule " Dej a bude ti dáno "

VĚDĚT - Tvoříme obsah, chceme dát zákazníkovi info o nás, jak řešíme jeho problémy, kde a jaké výhodné magnety pro něj provádíme a kde je umíťujeme, pro co jsou určeny naše webové formuláře, jak zvýšíme prodejnost a jednoduchost našich stránek, co doporučujeme a nabízíme, jaké inovace připravujeme, u kterých produktů můžeme snížit ceny a u kterých ceny jsou na úrovni, jak získávat pro naši propagaci provizní partnery, zákazník musí o nás vědět vše.

VĚŘIT - až o nás zákazník bude vědět, přesvědčí se o naší filozofii, zkusí naše produkty a opakovaným nákupem budeme vědět, že nám věří a my jsme získali jeho důvěru.

PRODAT - to je fáze, nový nákup - nové produkty - opakované nákupy, věříme, že společným úsilím se tam dostaneme.

DOPORUČIT - to je nejvyšší společné ocenění kdy si zákazníka hýčkáme, různými bonusy, produkty zdarma, a zákazník nám doporučuje naše produkty jiným potenciálním zákazníkům za další provizi.

 

JAK TEDY POMŮŽEME NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM ODSTRANIT JEJICH PROBLÉMY ?

Konečné klienty přesvědčíme o kvalitě a ceně, certifikaci našeho textilního zboží, pak mohou navštívit obchodní centra, nakoupit si "food" a při svém výletě se pobavit.

Maloobchody musíme nejdříve přesvědčit, aby když mají mailové schránky tak je musí číst a pokud nemají čas, tak musí požádat své blízké o pomoc. Velmi nás mrzí, že nám mnoho našich zákazníků maily neotvírá a neví o nás a o našich trvalých nabídkách. Představte si, že jsme odeslali 1276 e-mailů, z toho otevřelo mail 259 klientů a jen 35 klientů kliklo na odkaz, aby se dozvěděli jak v příloze e-mail vypadá. Tento problém věřím, vyřešíme, nechceme, aby se naši klienti ochuzovali o naše výhody. Určitě osobně navštívíme naše MO klienty, postupně podle priority, všechny. My jsme se rozhodli pomáhat, ano, ale každýz nás se rozhodl jakou činnost bude vykonávat, myslím buď VO nebo MO, a každý má z toho náklady. Od nás ta pomoc spočívala a spočívá v kvalitě zboží, cenách,  někdy i slevách, inovaci. MO si musí uvědomit, že nelze jim pomáhat v tom co je jejich povinnost, dělat místní reklamu. Pokud jde o velkoobchody tak naše pomoc spočívá v reklamě, výše ceny bude vždy odpovídat odběru a jejich marži,dopravě zdarma při limitovaném odběru, zboží odpovídající požadované kvalitě, nastavenou základní splatností 21-30 dnů, a víme že někteří z nich pomáhají i svojim klientům, což vysoce oceňujeme.

Jakou další strategii a postupy budeme uplatňovat k zákazníkům.

Zajímavé přitažlivé akce přes webové formuláře, do všech distribučních sítí, včetně sociálních, zjednodušování pohybu na webových stránkách, cenovou politikou produktů, inovací starých a zavádění nových produktů, jaký prezent zdarma jim pomůže v prodeji, používání tyto druhy marketingu - info, email, blog, e-book, video, affiliate, a další osvědčené postupy od našich předních marketingových expertů a naše zkušenosti.

 

Jaké to bylo a je s webovými stránkami, formuláři, emailingem.

Hned po zahájení klasického prodeje jsme šli do placeného pronájmu webu www.estyle4u.eu s přístupem do adminu, se servisem. Tento způsob doporučuji, už jen pro dobrý a pravidelný servis a proto, že si svoji kreativitou stránky vytváříte sami. Propagaci jsme prováděli přes placené zavedení do vyhledávačů, dále smlouvou o propagaci s firmou EDB. Oba způsoby nedoporučuji, je to zbytečné vyhazování peněz bez přínosu. Dále jsme i prováděli reklamu přes prokliky Google Adwords, S-klik Seznamu a pokud nemáte peníze na to, aby jste viseli na první stránce minimálně celý rok tak vám to nedoporučuji, poněvadž vám to konverzi vůbec nezvýší. Zavedli jsme do dalšího distribučního kanálu další placený pronajmutý web s eshopem www.estyleshop.cz  bohužel ale větší přínosy nepřináší. Webové formuláře jsme nepoužívali, a emailing k nabídkám a reklamě se používal primitivně přes outlook. Změna nastala během roku 2013 absolvováním Email Academy Premium Davida Kirše. Začali se měnit oba weby podle nové strategie, používaly se webové formuláře, hromadný smartemailing a celá strategie a záměr je založen na nových zásadách.

 

Ceny, cenová politika, vzájemná konkurence v distribučních cestách, vztahy k marketům a diskontům

Začal jsem se strategií nízkých cen pod konkurečními cenami, které byly určeny pro běžné maloobchody a velkoobchody. Bylo více ceníků pro odběratele a také jiné marže jak pro odběratele a každý druh sortimentu. Pro výkonné velkoobchody to bylo velmi výhodné, a menší maloobchody měly ceny blížící se ke konkurenční hladině. Pro první začátky to bylo velmi dobré, ale náročné na systém sledování a programově náročné, Posléze jsme zjistili, že je lepší mít pro každý sortiment jeden ceník, jedny marže, odstupňovány podle prodejů odběratelů. Tento způsob je jednodušší a nejvíce požadovaný a ne tak tvrdý pro maloobchody. Bylo zajímavé a odvážné, po 19 letech od sametové revoluce, jít konkurovat a vklínit se mezi zkušené a ostřílené obchodníky v textilu a v době kdy již bylo přemarketováno a čínské zboží v marketech a u vietnamců. Začalo se prodejem do velkoobchodů, českých a zahraničních, ekonomice firmy to nestačilo a muselo se jít do maloobchodů, internetových obchodů tak, aby se velkoobchodům nekonkurovalo, později i přímo k prodeji finálním zákazníkům přes e-shop. Během trvání firmy jsme nikdy nedodávali do marketů a diskontů, věřili jsme svým distribučním cestám a způsobu jak jim pomoci. Zajímavé bylo srovnání MO, VO, marketů a diskontů po 19 letech v prodeji spodního prádla bavlněného při stejných prodejních cenách ve všech 3 distribučních kanálech, s odečtem dph. Podotýkám, že markety prodávaly stejné typy s nižší kvalitou než naše zboží s vyšší kvalitou prodávané přes MO a VO. Zde je srovnání hrubé přirážky k prodejní ceně určenou markety. V marketech hrubá přirážka činila 81-92 %, a s naším zbožím v maloobchodech 30-49 %, ve velkoobchodech 30-50 %. Je to hrubé srovnání, ale o jednom vypovídá, že kupujícím v marketech asi nezáleželo na ceně ani na kvalitě.

 

Jak dopadl náš záměr vyrábět a prodávat spodní prádlo od českých výrobců

Po půl roce podnikání jsem chtěl realizovat prodej spodního prádla pouze od českých výrobců pod značkou e STYLE. Kontaktoval jsem cca 8-10 provozů. Hned jsem upustil od výrobců, kteří měli výrobu úpletů- drahé. Zbylo 6 provozů, s požadavkem na dodávkou úpletů, etiket, obalů, kartonů od nás. Oni začali kalkulovat zbývající výrobu a já hledal dodavatele laciných a kvalitních úpletů. Ano podařilo se a na tu dobu to byl úspěch. Dokonce jsem i stovky kg prodal za výhodnou cenu. Celkové kalkulace od všech šicích dílen, byly pro prodej a stanovenou konkurenční cenu na trhu nezajímavé a pro naši firmu ztrátové. Později, díky spekulacím na burze v komoditě bavlny, vzrostly její ceny enormně a již se nevrátily zpět na moji původně sjednanou cenu. To byl konec našeho záměru. Proč to zmiňuji. Setkal jsem se později s názory, při obchodních jednáních, že lze koupit od českých výrobců, na trhu laciné spodní spodní prádlo, než nabízí naše firma. Moje odpověď-každý si zvolí svého dodavatele, cenu a kvalitu úpletu a výrobku, ostatní bez komentáře, věděl jsem své, měl jsem a mám s tím zkušenosti. V každém případě je mi líto jak dopadl český textilní průmysl.

 

Proč jsem vlastně zavedl BLOG a proč právě tímto způsobem hodnotím to 8-leté prodnikání

Chci dosáhnout toho, aby zákazníci o firmě e STYLE věděli , že existuje, že podniká, prodává, že mám zájem o každý maloobchod, velkoobchod, importery, státní instituci, finálního zákazníka a další zákazníky, kterým pomůže můj sortiment, a že jim chci sdělit jak podnikám a že firma má k nim svoje základní poslání. Chci s nimi komunikovat a dosáhnout, aby firmě věřili. Proto jsem zvolil i tento neformální zůsob komunikace. Věřím, že tento průřez podnikáním bude stačit, případně jej budu doplňovat ke zvýšení Vaší důvěry.

Leden 2014 - měsíc zahájení strategických záměrů a cílů, jejich hodnocení, komunikace se zákazníky

První strategie email marketing byl již prováděn po absolvování Email Academy Premium a zakoupením programu Smartemailing. Bylo to první poznání jak dělat kampaně na základě Zákaznické cesty ve firemním eshopu. Vydělali jsme jen na náklady na pronájem dvou webů. Díky tomu. Druhou strategii info marketing, která je založena na podobných principech, jsme zahájili začátkem roku 2014, ale s vědomím že to vše musíme napasovat na 2 weby zabývající se prodejem textilního zboží.

kampaň vědět-věřit,

finální zákazníci

337 počet otevřených emailů 22%, kliklo na odkazy  29,7%

podnikatelé        

627                                               24,2%                              10,4 %

      e-shopy         

347                                               47,6%                              68,5%

Finální zákazníci - potvrdila jen Paretovo pravidlo což je minimální komunikační úspěch, nepřinesla žádnou konverzi, žádné nové kontakty.

Podnikatelé - stejné jako u první kampaně, mimimální úspěch, žádná konverze, žádné nové kontakty, vytvořit nový seznam našich stálých zákazníků.

e-shopy - velký zájem o komunikaci, konverze nulová, ale u některých zájem o konkrétní spolupráci žádné nové kontakty z web.formulářů.

kampaň akční

finální zákazníci   

308                                             23,1%                              33,8%

podnikatelé          

 620                                             24%                                  47,7%

smart kampaň 

fiinál zákazníci      

347                                           18,2%                                 25,4%

 

podnikatelé            

180                                           21,7%                                 30,8%

Co celkově tento rozbor znamená pro obě strany? Zvýšit databázi finálních zákazníků, separovat z databaze nový seznam našich klientů a zjistit za jak dlouho otevírají emailly.

 

Jak to bylo se zaváděním sortimentu termoregulačního prádla, jeho vývojem prodeje a situace dnes.

Po zavedení sortimentů spodního bavlněného a elastického prádla, jsme se chystali zavést termoprádlo což je prádlo se specielními ochrannými účinky. Je vyrobené ze 100% polyesteru - nejlépe přenáší pot z těla. Věděli jsme, že je zde značka Coolmax a značka Moira, zboží bylo kvalitní a splňovalo podmínky termoregulace, bylo drahé , ale tyto značky ovládly trh, prodávaly se, byla to novinka pro sport výkonostní, rekreační, relaxaci, turistiku a pod. My jsme museli na to jít jiným způsobem, protože i situace a kupní síla na trhu se začala postupně měnit. Začali jsme spolupracovat se známou firmou SINTEX a.s. v České Třebové s firmou, která měla a má tradici jak ve výzkumu tak i výrobě úpletů. Požadovali jsme snížit cenu, osekat zbytečné náklady a zachovat 100% vlastnosti termoregulačního prádla. V té době Ing. Homoláč přišel s velmi chytrým nápadem jak využít specielního kanálkového profilu vlákna a sníži gramáž na 125 g/m2 později u lepších kombinovaných sportovních typů na 155 g/m2. Díky jemu, zachoval stejné vlastnosti jako jsou u vyšších a dražších gramáží. S ním spolupracovala na kalkulacích i ing. Odrážková a podařilo se i jí podstatně snížit cenu a my jsme zahájili nabídkový prodej. Výrobek to byl český, prodával se do jednoho velice solidního a velkého e-shopu a vývoj naznačoval prodej 1000 ks měsíčně. Rozšiřoval se i do naší obchodní sítě. Bohužel, cenou a vzory nás vytlačila polská firma a u našich stálých zákazníků to nemělo takový úspěch. Snad balením, reklamou. Dnes se téměř nic neprodává. a navíc nám Sintex a.s. zvýšil nákupní cenu díky rozhodnutí ČNB. Pro prodej termoprádla nejsou prodejny , které by termo prodávaly, natož i jiné kanály jako eshopy. My jsme se rozhodli to zkusit u finálních zákazníků přes náš e-shop, protože si myslíme, že je to velmi dobrý výrobek.

 

Kdo jsou naši zákazníci ?

Základní rozdělení zákazníků je podle produktů na a) nakupující STANDARDNÍ zboží - zboží co chce většina zákazníků a za b) nakupující luxusní zboží ti co mají peníze na připlacení vyšší kvality, designu a další dodatečné vlastnosti. Pak tyto zákazníky můžeme rozdělovat podle jejich zájmu o sortiment, podle jejich věkového složení na děti, teanegeři, juniory, seniory, starší seniory, podle pracovní, sportovní, relaxační a rekreační činnosti a podle ochrany zdraví, elegance a formování těla do krásy. Nejsme pro zákazníky vyznávající nákup, velice luxusního, značkového, velmi drahého zboží. Neprodáváme všem, snažíme se zákazníkům pomáhat v cenové úrovni a prodávat zboží jehož hodnota v kvalitě je větší než v hodnota jeho ceny.

 

Kdo nejsou naši zákazníci.

Zákazníci prodávající a kupující na tržištích, vietnamští, národní hosté, lidé rádi nakupující čínské zboží, ti kteří jsou širokým sortimentem spojeni s konkurencí, neplatící zákazníci, VIP nepřízpusobiví.

 

Něco málo černého humoru o vymáhání pohledávek od záměrně neplatících zákazníků

Zkušení marketingoví a prodejní odborníci říkají: Zákazník náš pán a udělej pro zákazníka všechno co mu pomůže vyřešit jeho problémy, jeho přání je jeho rozkazem, skoč třeba pro něj i pod....., ale pokud se jedná o jeho zaplacení koupeného zboží tak to jsou Vaše peníze a on je bez pardonu musí zaplatit v dohodnutém termínu. On také nedává na odloženou splatnost jeho zákazníkům. Druzí tvrdí: maximální uspokojování zákazníka vede k bankrotu a vysvětlují - zákazník neplatí vůbec nebo pozdě, prodejce musí koupit materiál, ale nedostal peníze tak nemůže koupit. Všichni potom chtějí zboží prodejce v plném sortimentu a oni odcházejí. Placení 90 a více dnů není problém pro ně. Neplatící zákazníci mají schopnost výmluv jak a proč neplatit. Na příklad: zaplatím až přijedu z dovolené, nebo jim voláte a chytíte je na letišti s přítelem a ten hned zaplatí, je zodpovědný za neplatiče, nebo si z vás dělá legraci, nemám peníze, nevydělávám tolik, počkejte a při tom víte, že druhým platí jako hodinky, nebo už jsem to poslal dá příkaz a nemá peníze v bance. Dáte jej vymačské firmě zaplatíte 20% provize, nic nevymohou, dáte jej k soudu, zaplatíte poplatek, nic nevymohou, jen vám pohledávku 10 let udrží platnou, dáte jej k exekutorům, zaplatíte znova a zase nic nedostanete, hlavně že máme nezávislé soudy. Když párkráte se napálíte, věříte, tak ostatní Vás nazývají "Důvěřivým blbcem". Ostatní se potom diví, že si necháte platit na dobírku či předem a nemají k Vám důvěru a jste prodejně odrovnaný. Z mé zkušenosti mám dvě nepříjemné zkušenosti. Jeden případ z Českých Budějovic řešený soudně, prodává punčocháče. Druhý nepříjemný případ, kdy jsem věřil a dojel jsem na to, je z Olomouce, spolupráce v prádle. Obě firmy jsou "slibotechny" a chovají se jak........ doplňte si výraz.

 

Jak se pokračovalo v zavádění strategických záměrů, co to pro nás znamenalo.

Do databáze pro email a info marketing jsme dosáhli konečného počtu 800 email kontaktů, pro eshop a pro webové stránky velko i maloobchodu. V zákazníkově cestě jsme stále v úsecích " vědět a věřit ". U obou webů jsme provedli úpravy dle rad odborníků a dále provádíme blogování a snažíme se zlepšovat obsah. Konverze se projevila jen u zákazníků z akce O2 a od stálých MO a VO zákazníků- u nich byl prodej mizerný a podle nich zájem o prodej od zákazníků minimální. Kontakty přes webové formuláře nepřesáhly počet 10 kontaktů. U obou webů jsme přidali další luxusnější a dražší produkty od 2 firem, rozšířili jsme sortiment. V emailingu jsme propagovali naše produkty, které se dají zařadit k dalšímu využití na průmyslovém trhu, v současné době kampaně pokračují. Další kampaň a následně smartkampaň byla na termoprádlo. Jen 30% otevřelo nabídkový email a na odkaz kliklo je 6%, konverze žádná. Na přání našich zákazníků jsme zavedli sekci - luxusní spodní prádlo a i zde budeme rozšiřovat sortiment pro lepší výběr. Proč v době nízké kupní síly? Jeden marketinkový odborník říká: proč se tedy v této době kupují i Mercedesy a přeneseně i luxusní prádlo. Já dodávám, jsou lidé, kterým vyhovuje Trabant a přeneseně jdou a koupí levné prádlo u "Vietnamců". A někteří lidé vtipně, na to levné prádlo, odpovídají přeneseně vtipem: "Malý syn se ptá svého otce, kde je vlastně ten Vietnam, že to dostal od učitelky za domácí úkol se zeptat otce, ve škole to nevěděl. No víš, odpovídá otec, to asi musí být někde mezi Starou Pakou a Novou Pakou, vždytˇje vidím každé ráno jak jezdí kolem nás na kole do práce......."

 

Naše vize

Systém cesty k zákazníkovi- " ZÁKAZNÍKOVA CESTA "

VĚDĚT (o nás) - VĚŘIT (nám) - KOUPIT (u nás) - DOPORUČIT (nás ostatním)